PROPOLIS – film poglądowy

Zapraszamy na krótki film ,który przybliży Państwu pojęcie PROPOLISU, jego składu biologicznego, zastosowania w profilaktyce i lecznictwie, oraz wyjaśnienia dlaczego ten cudowny produkt pszczeli nazywany jest przez wielu naukowców „antybiotykiem XXI wieku” więcej…

Propolis w profilaktyce i leczeniu zwierząt

Propolis (Kit pszczeli) i jego zastosowanie w profilaktyce i leczeniu zwierząt

Propolis – jego pochodzenie i właściwości

Słowo PROPOLIS wywodzące się z języka greckiego oznacza „przedmurze miasta”. Propolis jest budulcem, który służy pszczołom między innymi do zabezpieczania ula przed uszkodzeniami więcej…

Zioła w diecie i leczeniu koni

Zioła w diecie koni pełnią bardzo ważną rolę. W naturze, 70 do ponad 90 % diety koni stanowią trawy (w tym także ich ziarniaki) i turzyce, natomiast reszta to rośliny zielne (w tym także motylkowe), gałązki i kora krzewów i drzew. Czym są zioła dla koni? Są one źródłem składników odżywczych (np. białka i włókna) ale także składników aktywnych, leczniczych, wspomagających zdrowie. Zioła w końskim menu pełnią w dużej mierze rolę podobną do naszych więcej…

Opis leczenia ropnia u konia

Diagnoza lekarza weterynarii – ropień

I Faza leczenia – klasyczna
Po zdiagnozowaniu ropnia w I fazie został zastosowany antybiotyk plus leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Natomiast w celu przyspieszenia dojrzewania ropnia lekarz zalecił wcieranie maści ichtiolowej. W momencie, kiedy ropień już dojrzał został nacięty oraz dokładnie oczyszczony więcej…

Opis leczenia łapy psa Husky

Opis leczenia łapy psa rasy HUSKY – Mauro

Pies Mauro uległ kontuzji podczas treningu psich zaprzęgów. Podczas biegu złamał palec przedniej łapy, pazur również został uszkodzony (wybity z pochewki palca). Kontuzja powodowała kulawiznę u psa po krótkim wysiłku. Kości palca po kilku tygodniach zrosły się, natomiast w pochewce pazura rozwijała się grzybica więcej…

Opis leczenia guza u psa Chico

Chico to obecnie 17-sto miesięczny, zdrowy pies ras mieszanych (Cane Corso, Seter Irlandzki).

W lutym 2014 roku pies zachorował na zapalenia ucha. Lekarz weterynarii podał podskórnie, w grzbiet: Albipen (ampicylina) + Metacam (meloksykam) oraz zaproponował trzykrotne powtórzenie zastrzyków. Pies natychmiast po podaniu pierwszego zastrzyku, z wymienionych substancji, poczuł się źle więcej…

Opis leczenia ucha psa Sara

Rasa psa: owczarek niemiecki, suka, wiek 10 lat

Diagnoza:  Chroniczne, ostre zapalenie uszu

Pomimo wcześniejszego zastosowania antybiotyków, oraz leku przeciw wirusowego Mastijet, objawy nie ustąpiły, w związku z czym, zastosowano: więcej…

Opis leczenia poduszek łap u psa

Jestem właścicielką 7 – letniego psa o imieniu LOLEK rasy West Highland White Terrier. W połowie 2014 roku roku zauważyłam, że poduszki łap u mojego psa zaczynają się przesuszać i pękać mimo tego, iż bardzo duże znaczenie przykładam do codziennej pielęgnacji i higieny zwierzęcia. Z początku zastosowałam środki pielęgnacyjno – ochronne do łap takie jak Espree Paw balsam do pielęgnacji łap oraz Jean Pierre Hery roll – on do ochrony łap więcej…

Pielęgnacja poduszek łap psa

Pękające poduszki łap są dosyć częstym problemem z jakim borykają się właściciele psów.  Dzieje się tak, ponieważ psie łapy są nieuchronnie narażone na kontakt z podłożem, które może być przyczyną podrażnienia a w konsekwencji uszkodzeń. Szczególnie podatne na uszkodzenia opuszek łap są psy mieszkające w aglomeracjach miejskich, gdzie biegają po twardym, betonowym, bądź asfaltowym podłożu więcej…

Historia leczenia gronkowca i łap u owczarka Ery

Cztery lata temu zaczęła podnosić tylną łapę i kuleć wiec udałam się z nią do weterynarza i zrobiono jej prześwietlenie. Okazało się że ma zwyrodnienie kolan (z początku ze zdjęć doktorzy nie byli pewni czy to zwyrodnienia w prawym kolanie czy tez nowotwór kości, po biopsji okazało się że to jednak zwyrodnienia) i zerwane więzadło prawego kolana. Podawałam jej z początku  Carprodyl F 100mg, ale poprawy nie było więcej…

Leczenie przewlekłych zmian skórnych u konia rasy Irisch Cob

Klacz rasy Tinker pochodząca z Irlandii. Od początku 2017r w Polsce, a od marca 2017r pod moja opieką Wiek 8,5 lat. Pierwsza diagnoza czerwiec 2017r- Gruda, Świerzbowiec po wykonaniu zeskrobiny z ran oraz Draft syndrome czyli przewlekły obrzęk limfatyczny z bliznami, zmniejszoną odpornością i przewlekłymi infekcjami skóry. Charakterystyczny dla koni zimnokrwistych. Po uprzednim ogoleniu nóg, Wcieranie w nogi iwermektyny co 72 godziny przez 2 tyg więcej…

Nasi Partnerzy