Opis leczenia łapy psa Husky

Opis leczenia łapy psa rasy HUSKY – Mauro
Pies Mauro uległ kontuzji podczas treningu psich zaprzęgów. Podczas biegu złamał palec przedniej łapy, pazur również został uszkodzony (wybity z pochewki palca). Kontuzja powodowała kulawiznę u psa po krótkim wysiłku. Kości palca po kilku tygodniach zrosły się, natomiast w pochewce pazura rozwijała się grzybica. Dr hab. Jarosław Popiel z Wrocławskiej Kliniki Weterynaryjnej zlecił antybiogram, został dobrany antybiotyk doustny oraz zewnętrzny na łapę. Pazur wraz z pochewką kilka razy dziennie był także odkażany Manusanem.  Po około dwóch tygodniach grzybica łapy została wyleczona. Wkrótce normalne funkcjonowanie psa (spacery) doprowadziły do ponownego podrażniania pochewki pazura, co poskutkowało nawrotem grzybicy. Ponownie zostały dobrane antybiotyki i łapa kolejny raz została zaleczona. Niestety problem grzybicy znów powrócił.
W celu uniknięcia nawrotów grzybicy (tym samym bolesności i kulawizny) zasugerowano amputację palca. Sugestia ta powtórzyła się również po konsultacji z innym weterynarzem. W międzyczasie pies wylizując bolące miejsce rozniósł grzybicę na sąsiedni palec. Amputacja obydwu palców skutkowała by trwałą kulawizną, na którą nie chcieliśmy psa skazywać.

Z pomocą przyszły produkty propolisowe Pana Adama Brzózki.

Kuracja poległa na przemywaniu kilka razy dziennie miejsca zmienionego chorobowo „etylowym roztworem propolisowym” , oraz „osadem z etylowego roztworu propolisowego”. By uniknąć przesuszenia pochewki i pazura, stosowaliśmy także „naturalny preparat regeneracyjno-ochronny z woskiem pszczelim”. Doustnie podawana była „zawiesina wodno-propolisowa 15%”. Z każdym dniem widzieliśmy poprawę, okolice pazurów było coraz suchsze i mniej nabrzmiałe. Rana przestawała się sączyć.
Pan Adam dobrał nam kurację, która po około trzech tygodniach doprowadziła do trwałego wyleczenia łapy. Po upływie 6 miesięcy nadal niedoszło do nawrotu choroby.

Mauro na dzień dzisiejszy jest w pełni wyleczonym i szczęśliwym psem. Z pełnym przekonaniem polecam produkty pielęgnacyjne i lecznicze Pana Adama Brzózki. Serię Piękno Kopyta z powodzeniem stosujemy również u naszych koni.
Karina, Robert Sowińscy
Sklep jeździecki DOBRY-KON.PL

Nasi Partnerzy