Pielęgnacja poduszek łap psa

Pielęgnacja poduszek łap psa oraz miejsc narażonych na wpływ szkodliwych warunków środowiskowych

Pękające poduszki łap są dosyć częstym problemem z jakim borykają się właściciele psów.  Dzieje się tak, ponieważ psie łapy są nieuchronnie narażone na kontakt z podłożem, które może być przyczyną podrażnienia a w konsekwencji uszkodzeń. Szczególnie podatne na uszkodzenia opuszek łap są psy mieszkające w aglomeracjach miejskich, gdzie biegają po twardym, betonowym, bądź asfaltowym podłożu. Narażone są tez psy stróżujące, biegające w sporcie czy psy ratownicze pracujące w ekstremalnych warunkach, gdzie zużywanie się opuszek łap czy otarcia naskórka są częstym zjawiskiem.

Wyjątkowo trudnym okresem dla psich łap oraz miejsc narażonych takich jak: końcówki małżowin usznych, ogon, okolice moszny jest okres zimowy. Zmiana temperatur , chodniki posypywane solą , żwirem bądź piaskiem bardzo niekorzystnie wpływają na naszego psa.  Również lato nie rozpieszcza naszych zwierzaków, mocno rozgrzany asfalt odparza poduszki, co powoduje ich uszkodzenia oraz bolesność.

Charakterystyczne objawy uszkodzenia poduszek łap:

  • bolesność spodniej części łap (sprawdzamy poprzez delikatny ucisk opuszki łapy)
  • nagła kulawizna (pies utyka na jedną lub naprzemiennie na wszystkie łapy)
  • widoczne pęknięcia na powierzchni poduszek łap
  • stany zapalne w okolicach poduszek łap
  • przysiadanie podczas spaceru, piszczenie, skomlenie podczas chodzenia,
  • wylizywanie lub gryzienie poduszek łap lub ich okolic.

Wychodząc więc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy preparaty wytworzone w 100% z naturalnych surowców. Tłuszcz wołowy jako baza preparatów charakteryzuje się gęstą konsystencją i pełną wchłanialnością w miejsca podlegające ochronie w przeciwieństwie do preparatów na podłożu wazelinowym. Zastosowanie intensywnego wyciągu z liścia laurowego pobudza proces krążenia krwi. Natomiast witaminy i minerały zawarte w tranie, wosku pszczelim i oliwie z oliwek wspomagają procesy ochronne i regeneracyjne.